«Навіщо йти до лікаря, якщо мене нічого не турбує, і організм працює як годинник», – так думають більшість жінок. Мало хто знає про існування хвороб, що протікають непомітно для людини. Коли ж симптоми вже проявляються, вилікувати недуг набагато складніше. Гінеколога сімейної клініки «Амеда» Павло Коломоєць розповідає, яким простим правилам варто слідувати, щоб бути здоровою.


Серед великого різноманіття збудників запальних захворювань інтимної зони особливої уваги заслуговує папіломавірус. На сьогоднішній день не існує ліків, які повністю знищать його в організмі. «Та ми не безсилі», – запевняє Павло Коломоєць. Виробляються спеціальні вакцини, які раз на сім років вводяться для профілактики. Бажано вперше застосувати таку вакцину до початку статевого життя.

Зона ризику

Папіломавірус небезпечний тим, що може знаходитися в організмі тривалий час безсимптомно, якщо імунна система працює злагоджено. Але як тільки імунітет дає збій, вірус починає розвиватися. За статистикою, максимальна кількість захворювань даним вірусом спостерігається у жінок віком від 18 до 28 років. Останні дані свідчать, що кожна шоста людина у світі має папіломавірус.

Все, що сприяє послабленню імунної системи, дає зелене світло для появи вірусу в організмі. Звісно, на пониження імунітету впливають зловживання алкоголем, паління, навіть довготривалий прийом ліків може цьому посприяти. У зоні особливого ризику знаходяться ті, хто вже має хворобу, яка передається статевим шляхом.

Попереджений – значить озброєний

Таку информацию необхідно знати кожній жінці, щоб звести можливість інфікування до мінімуму та не відмовляти собі у задоволеннях. Ризик захворіти великий, та він стає мізерним, якщо дотримуватися кількох порад:

  1. Візьміть за правило відвідувати гінеколога раз на рік, навіть якщо ви не відчуваєте необхідності в цьому. Лікар зможе виявити відхилення навіть на початковій стадії, що значно спростить лікування.
  2. Підтримуйте нормальне функціонування свого організму. Шкідливі звички здоров’я нам не додають і негативно впливають на весь наш організм, тому набагато краще і корисніше вживати фрукти, овочі, пити натуральні соки.
  3. Уникайте вагынального дисбіозу (порушень мікрофлори). Нормальний стан мікрофлори – це потужний захисний щит від хвороб.

Немає кращого лікаря, ніж ви самі

Кажуть, що від лікаря залежить 30% здоров’я його пацієнта. Тож в першу чергу, ви самі себе маєте захистити від захворювання, а лікарі – це ваші помічники. Є препарати, які здатні запобігти поширенню віруса на здорові клітини та зупинити його розвиток на вже вражених місцях. У будь-якому разі застосовувати такі медикаменти потрібно тільки після консультації фахівця, який згідно з вашими індивідуальними потребами призначить необхідне лікування. І пам’ятайте, що слідкувати за здоров’ям – це означає відвідувати лікаря не тільки при важкому стані, але й для профілактики.