Сонячні промені у маленьких дозах можуть бути корисними за рахунок вироблення в організмі вітаміну D, вони допомагають лікувати захворювання шкіри, зменшують ризик ішемічної хвороби серця, зрештою, сонце чудово підіймає настрій. Та воно може призводити до проблем, при яких наш імунітет погіршується, вітаміни-антиоксиданти «випалюються», і врешті-решт ми отримуємо опіки.


Друг чи ворог – вирішувати вам

З наукової точки зору, засмага – захисна функція нашого організму, аж ніяк не прикраса. Меланоцити – особливі клітини нашого епідермісу – у відповідь на агресивні UV-промені виробляють захисний пігмент меланін, який і надає нашій шкірі бронзовий відтінок. Серед трьох типів променів – UVB, UVC та UVA – саме останній складає 98% променя ультрафіолету. Ці промені глибоко проникають у шкіру та провокують передчасне старіння і виникнення пігментних новоутворень. Варто пам’ятати, що термічні пошкодження нашої шкіри можуть викликати розвиток онкологічних захворювань.

Нерівні умови

Хоча кількість меланоцитів від природи у кожної людини однакова, «співпрацюють» із сонцем вони зовсім по-різному – це лише питання спадковості. Якщо ви маєте світле волосся та шкіру, то досягнути латиноамериканської смаглявості вам навряд чи вдасться, а ось отримати опік у гонитві за шоколадною засмагою дуже просто. Коли варто сховатися від прямих променів сонця, вам підкаже власна тінь: якщо вона менше вашого зросту – час перейти під парасольку. Також любителям випити на жаркому пляжі алкогольні напої доведеться зробити вибір: або засмага, або втамувати спрагу, адже меланін набагато гірше виробляється в сп’янілому організмі. Особливо це стосується слабоалкогольних напоїв та газованих коктейлів.

Починати потрібно зсередини

У прагненні отримати красиву засмагу, ми акцентуємо увагу тільки на засобах зовнішнього застосування. Мало хто здогадується, що вживання яскраво забарвлених фруктів допоможе зробити засмагу більш темною. Пийте гарбузовий, морквяний чи абрикосовий фреш, бажано за годину чи після приймання сонячних ванн. Не буде зайвим вживання аскорбінової кислоти, адже, коли ми засмагаємо, наш організм втрачає велику кількість вітаміну С.

Варто бути обережним, якщо ви приймаєте ліки. Доведено, що багато медикаментів підвищує чутливість до ультрафіолетових променів, серед них: антибіотики, засоби від алергії та застуди. Тож, навіть вкрившись товстим шаром захисного крему, ви все ще можете бути вразливими до сонячних опіків. До небезпечних засобів також належать дезодоранти, парфуми. Краще звести їх використання перед візитом на пляж до мінімуму, щоб не отримати опіків.